Красилівці – 600

600 років з часу заснування відзначає одне з наймальовничіших сіл Тисменицького району — Красилівка. Воно має надзвичайно цікаву історію, тут живе чимало талановитих людей. Назва села походить від давніх слів «крас», «красний», що означає гарний.

За історичними даними, Красилівка, заснована 1418 року, була спершу маленьким містечком, жителі якого здебільшого трудилися у мануфактурах, де виготовляли фарби і барвники. Був тут великий базар, млин і ремісничі крамниці. У XVII столітті містечко спалили турки, на його місці відродилося село під назвою «Красилівка».

Зараз тут мешкає більше 700 людей, село входить до Старокривотульської сільради і має досить вигідне транспортне сполучення. До Івано-Франківська звідси всього 30 кілометрів.

У пам’яті старожилів села збереглося чимало визначних подій. Недалеко Красилівки козаки воювали з поляками. Згодом чимало красилівчан стало вояками Української Галицької Армії, членами Організації Українських Націоналістів. Осередком духовного світла і політичного життя завжди була і залишається церква.

До 600-ї річниці з часу першої письмової згадки про Красилівку готувався кожен мешканець села. Урочистості були людні, адже відзначали не лише народження Красилівки, а й День села.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s